Listopad 2012

27.11. - 28.11.2012 | ,,Mám doma konvici ze smeťáku.."

28. listopadu 2012 v 17:43 | T.
Nesnášim takový ten deštivý podzim, když už je zima a barevný listí je támhle někde pryč..
Působí to na mě strašně depresivně..

Krásný odpoledne :))

Včera jsem nic nestíhala.. :D

O matice jsem se vůůbec nechytala. Jako jo, sice mi to vysvětloval spolužák, kterej matice fakt rozumí, ale právě to byl kámen úrazu. Vysvětloval mi to tak strašně logicky a matematicky, že jsem po prvních asi třech větách byla úúplně mimo :D.
Takže jsem to zabalila a četla jsem si Cantervillské strašidlo.

O angličtině jsme se dozvěděli, že prostě MUSÍME dělat úkoly a že se prostě MUSÍME připravovat na hodiny..
Nojo, ono se to řekne..
Každej profesor dělá, jako bychom měli jenom jeho předmět..!

O IVTéčku jsem zjistila, že mám zase poznámky z jiný látky, než jsme si měli dělat :D
Nevadí.. Alespoň na zítra nemám úkol :D Udělala jsem si ho napřed.. ;D

O bižuli jsme měli psát, ale nepsali jsme. Naštěstí až příští tejden, takže se to možná i stihnu naučit (Jupí :D ).
Profesor se mi jako obvykle smál, že si nestíhám psát poznámky a že neni možný, abych byla tak zpomalená.. :D
A moje argumenty že chci, aby to nějak vypadalo ho prostě nezajímaj'.. :D

O češtině jsme zase koukali na Schindlerův seznam. To je úplně úžasnej film!
Zjistila jsem, že mi přijde strašně strašný, když mi někdo vyká a ještě mi řiká Terezo.. :D
Ale ještě horší je, když mi někdo řiká příjmením a u toho mi vyká.. :D
Nebo teda.. Ono mi přijde strašný už jenom to, že mi někdo vyká, ale.. ;D

O chemických praktikách to bylo strašný.
Nejdřív jsem šla vrátit Michalovi mikinu do třídy, kde byla naše druhá polovina. Pak jsem tam šla za dalších 5 minur pro kalkulačku, kterou jsme pak nakonec vůbec nepotřebovali (takže pak jsem jí tam šla vrátit :D) a pak jsem tam šla odnést třídnici.. :D
Musela jsem působit vtipně..
Po zbytek dvouhodinovky jsem pak seděla na stole (na kterym se v laborce prej prostě NESMÍ SEDĚT) a četla jsem si Obraz Doriana Graye (Přečetla jsem první dvě stránky a přijde mi to strašně chytře napsaný..)

Když jsem přijela domů, psala jsem fejetony :D
Původně jsem to odevzdávat nechtěla, ale když to dneska četli (někteří :D) spolužáci, všem to přišlo dokonalý (Jo, fakt to bylo strašně dokonalý :D -> ironie .. ;) ), takže jsem to nakonec obojí odevzdala a doufám, že mě zítra češtinářka nesežere zaživa.. ;D

Dneska jsem se rozhodla, že prostě vstávat nebudu.. :D
.. Ale nebylo mi to nic moc platný, vstát mě naši donutili a do školy jsem taky musela.. ;D

O chemii jsme se jen tak mimochodem dozvěděli, že chemikářka bude příští tejden zkoušet. Všechny, kdo mají blbé známky (No to potěš.. Zrovna z chemie skoro propadám..).
Pak mimo jiné prohlásila, že:
,,.. Já mám doma konvici na čaj odněkud ze smeťáku, kterou přinesly děti.. ale je krásná..", čímž mi vlastně vymyslela název celého článku :D

O přestávce a vlastně i o první čtvrt hodině dějepisu jsem byla s Kájou a s Kubou u zástupce ředitele, protože ředitel nebyl ve škole a my jsme nutně potřebovali vyřešit Mikuláše (Jo, budeme dělat nižšímu gymplu mikuláše :D), florbalovej turnaj, kterej mě zas tak moc nezajímá :D a můj Maraton psaní dopisů, kterej si prej můžeme zorganizovat, když si seženeme nějaký profesory..
.. Zbytek dějepisu jsem se už nějak nechytala (Já jsem se nechytala tak moc, že poznámky k agresi totalitních států ve 30.letech mám napsaný u obrany demokracie v ČSR, ale to je detail ;D)

O francouzštině to bylo nudný..
Celou hodinu jsemk si četla Obchodníka se smrtí. Napsal to Hugh Laurie, je to úplně blbý, ale úžasně vtipný.. Prostě takový lehčí čtení, no ;)

O přestávce jsem byla za tou češtinářkou, jestli teda bude tak strašně hodná a pomůž nám s tim Maratonem psaní dopisů.
Bude tak strašně hodná a pomůže nám :D
Rovnou přišla i s nápadama, jak by se to dalo udělat, což je úplně super (Tohle není ironie :D), protože já jsem se nad tim ještě moc zamyslet nestihla a ty její nápady byly fakt super :)

O matice jsme psali. Vůbec to nechápu, ale naštěstí pčítáme pořás stejný typy příkladů, takže když si to někam napíšete, NĚJAK to vypočítáte skoro vždycky :D

O občance mě (a jak jsem pak zjistila i další spolužáky) vytočili další spolužáci...
S Kájou a Kubou jsme tam rozebírali ten Maraton psaní dopisů, kdo by se zúčastnil a samozřejmě se to neobešlo bez blbejch poznámek typu "Proč budeme pomáhat cizincum, když nám v Řecku držej Čechy?" "Proč budeme vůbec pomáhat cizincum?" "Proč budeme vůbec někomu pomáhat?!"
UF!
To už mi pak došly slova a blbě jsem na ně koukala.. To vážně nepochopíte, jak může bejt někdo s odpuštěním takhle blbej..

O dějepisnym semináři jsme koukali na nějakej film.
"..Jsme koukali.." = spolužáci koukali, já jsem si četla.. :D
Během těch dvou hodin jsem přečetla asi 120 stránek a dalších 350 musím dočíst :D
Do pátku.. :D

,,Fejeton" o profesorech naší školy

27. listopadu 2012 v 18:41 | T.

Krásný skoro-večer :)

Na deníček dneska nemám čas, bude zítra nebo v pátek ;)
Uvidíme.
Teď píšu fejetony )Ono to teda spíš jsou jen pokusy o ně..), protože ve čtvrtek musím jeden (úžasný) fejeton odevzdat naší (neméně úžasné) češtinářce :D
Upřímně - absolutně netuším, zda to, co píšu jsou fejetony nebo ne. Spíš asi ne-e, ale nevadí.. ;)
Pokud odevzdám tenhle o bývalých a současných profesorech našeho ústavu, možná se trochu pobaví.. ;D

Jaké máme učitele?
Při jedné, nyní raději nejmenované hodině, jsem se zamyslela nad typy učitelů, kteří nás učili nebo dodnes učí a přišla jsem na to, že všichni jsou vlastně nesmírně zajímaví a originální. Sledujte to:

Začneme učiteli, kteří učí občanskou výchovu:
Pokud vás občanskou výchovu učí vaše vlastní třídní, je dost pravděpodobné, že se během hodin budete zabývat pouze třídnickými věcmi a celkově zkrátka věci, které nějak souvisejí s vaší třídou. Když teď tak o tom přemýšlím, zajímalo by mě, co potom učitelé vlastně píší do třídnice..
Pokud vás učí učitel, který je vyloženě posedlý tím, jak se k sobě studenti navzájem chovají, nejspíš budete celé roky probírat temperamenty, sebeovládání, jak někoho slušně odkázat do patřičných míst a takováhle podobná, strašně záživná témata. (Nakonec to většinou stejně dopadne tak, že takovýhle učitel si látku vykládá sám pro sebe a studenti mezitím řeší, jak na učitelskou židli narafičit připínáček tak, aby si ho nebohý učitel nevšiml.). Zmíněný učitel se nakonec rozčílí a na studenty začne křičet, že "neví, kdo je vychovával, ale rozhodně je nevychoval!" a podobné perličky, které si studenti určitě vezmou k srdci.
Také vás může učit profesor, který je posedlý etiketou a tím, jak působíte ve společnosti. V tomto případě budete po celou dobu jeho působení na škole sledovat Etiketu pana Špačka, což je sice strašně poučný, ale také strašně dlouhý (a "strašně záživný") pořad.
Napadá mě ještě jeden typ učitele a to typ nazývající se "učitel-politik". Je to učitel zajímající se především o politiku a různá práva. "Učitel-politik" rozdává referáty zaměřené především na politiku, která většinu studentů moc nezajímá, ani nebaví a pokud zrovna neřeší politiku, řeší práva nebo otázky typu "Co by, kdyby".Většinou si tvrdošíjně stojí za svým a ani pokusy studentů o odlehčení celé hodiny ho nevyvedou z míry. Pokud mu student na otázku "Jaký je Váš zdravotní stav?" odpoví, že "Má rýmu a někdy kašel", kouká na něj, jako by se zbláznil a přemýšlí, zda "nemoc", kterou student má, není nakažlivá.
Často mívá sklony řešit vše matematicky, takže se nabízí otázka, zda se neminul aprobací a neměl místo občanské výchovy učit matematiku..

Pokračovat můžeme třeba dějepisáři.
Jsou mi známé čtyři typy dějepisářů.
Například "Dějepisář nekřičící". To je dějepisář, který se sice snaží studenty zapojit do výuky, ale vzhledem k tomu, že studenti se mnohdy chovají jako stádo zvířátek a protože to je "dějepisář nekřičící", který nekřičí a snad ani křičet neumí to zkrátka nějak nefunguje. Naopak pokud se studenti rozhodnou, že mluvit nebudou, "dějepisář nekřičící" z nich nevypáčí ani slůvko. Nejspíš proto, že se studenty snaží rozmluvit stylem: "Okamžitě přestaňte mlčet!" Celá situace většinou končí tak, že dotyčný dějepisář je zralý na panáka tvrdého alkoholu a studenti si libují, že vždy mají téměř volnou hodinu.
Druhým typem je "Dějepisář křičící". To je dějepisář, který křičí. Zkrátka řve, až se skleněné tabulky v oknech otřásají. Hodinu zahajuje slovy typu "Máte tady smrad a vedro" a přivítání tohoto typu vám ráno opravdu zvedne náladu.
"Dějepisáře křičícího" studenti také nerespektují. Přestože křičí, studenti ho úplně ignorují. Ovšem jen do doby, než mu v zoufalém křiku přeskočí hlas. Studenti jsou mrtví smíchy a "dějepisář křičící" končí vlastně stejně, jako "dějepisář nekřičící".
Dalším typem dějepisáře je dějepisář, který je tak zažraný do látky, kterou vysvětluje, že studenty zkrátka a dobře vůbec nevnímá. Ne že by to studentům vadilo, samozřejmě.
O hodinách takovéhoto dějepisáře pospávají, svačí.. Zkrátka toho dělají hodně, jen ne to, co by dělat měli.


Třetím a posledním typem učitelů, o kterých vám budu povídat, jsou češtináři.
Prvním a zároveň asi i nejvýraznějším typem jsou "češtináři podivní".
"Češtináře podivného" poznáte podle zvláštního stylu oslovování studentů (Např."Ty prolhaný Pepři,.."), zvláštního ukončování vyučovacích hodin (Např. "Zvedněte lavice a běžte." Nebo třeba "Zasuňte lavice a jděte.". Obojí se zdá neproveditelné, avšak "Češtinář podivný" na tom trvá a nepřipouští si, že to odporuje veškeré logice.), podle opravdu zvláštních diktátů typu: "..Motýli poletovali po louce. A Ransdorf si napíše: Brzy budu poletovat s nimi.". A v neposlední řadě také podle obrovského sebevědomí, vyzařující z něj při každém kroku a v každé větě. Např. "Můžete se koukat na to, co se vám líbí víc. Buď já nebo tabule." Po tom, co upřímně odpovíte, že vám osobně se víc líbí tabule, ale že to určitě je jen otázkou vkusu, je dotčený a utíká za vaší třídní učitelkou, která během pěti minut vletí do třídy jako hurikán Sandy a chystá se vás odstřelit alespoň pohledem.
Druhým, už ne tak výrazným typem je "češtinář obecný". Tento typ češtinářů je nejspíš nejrozšířenější.
"Češtinář obecný" studenty prostě učí. Studenti jsou během jeho hodin poměrně zticha, poněvadž usínají na lavici a vzývají všechny svaté, ať už ta muka skončí.
Třetím, a úplně posledním typem je "češtinář zoufalý".
"Češtinář zoufalý" je ze studentů, kteří ho nerespektují zkrátka zoufalý. Stačí, aby při vysvětlování metafor prohlásil něco ve smyslu: "Já mám rád Plzeň, ale samozřejmě nemyslím to město, ale to pivo." A tato slova se s ním táhnou až do maturity třídy, ve které tuto památnou větu vypustil z úst. Pokud "Češtinář zoufalý" zadá studentům úkol, ať už normální nebo trestný, může si být jistý, že si z něj studenti budou jen dělat legraci. Během popisování vzniku světa podle knihy Biblických příběhů tak mohou vzniknout perličky typu: "Třetí den Bůh stvořil jakože mapu, ale jakože ne mapu, ale jako prostě mapu.. Ty vole.." nebo třeba "..spisovatel se jmenoval Ivan Olbracht, ale on se tak nejmenoval, protože se jmenoval Karel Zeman." Co si z toho tedy má chudák "Češtinář zoufalý" vybrat? Nejspíš radši nic.
Po hodině se celý zoufalý odebere do kabinetu, popř. sborovny, kde se (k nelibosti třídy, kterou vyučoval) vypovídá jejich třídní učitelce, která, stejně jako v případě "Češtináře podivného" během několika málo minut vletí do své třídy, kde se ale dozvídá, že třída za nic nemůže, že nic neudělala a že to celé je vina nyní zoufalého "Češtináře zoufalého".Pozn. Já vlastně nevím, co za literární útvar jsem to napsala.. :D Pokud to víte, nechcete se podělit? :D

26.11.2012 | Co se to všem děje?!

26. listopadu 2012 v 17:18 | T.
Nejradši bych někam vypadla.. Někam hoodně daleko.. ;)

Krásný odpoledne :))

Občas mám pocit, že všem profesorům u nás na škole prostě najednou přeskočí a nedá se s nima vydržet.. Jsou prostě nesnesitelný..!

Ráno jsem vstávala.. Uh :D Extrémně brzo.. Nebo teda vstávala..Ono se mi moc (Strašně moc :D) nechtělo a asi půl hodiny jsem se přesvědčovala, že vstát musím.. :D
Šla jsem spát kolem 3 ráno a v 6 jsem vstávala, takže jsemse vážně ,,vyspala" ;))
Jo, mimochodem, mám naražený rameno.. Samozřejmě pravý..
Jsem prostě strašně šikovná.. ;))
Byla jsem večer líná si rozsvítit, když jsem šla do postele a nějak jsem minula dveře :D
A když se daří, tak se daří, takže jsem zakopla o komodu, která nám překáží stojí v chodbě. samozřejmě jsem o ní prostě nemohla zakpnout zepředu (:D), já jsem o ní musela zakopnout ze strany, takže se milá komoda převrátila, já jsem spadla na ní a pravym ramenem jsem se tak trochu zasekla o futro (Nevim, jestli to je správej výraz :D Budete si myslet, že jsem úplně blbá, ale musela jsem to googlit :D ) a prostě jsem tam sebou švihla, no :D
Nač to dál okecávat.. ;)

O matice jsem se moc nechytala.. Nebo teda ,,moc" -> VŮBEC :D.
Ale (s obrovskou pomocí Matese :-) ) jsem nakonec to vytýkání mínusu před závorkou pochopila :D.
Potom jsem byla tak mimo, že jsem se úúplně zapomněla zeptat našeho matikáře na ,,Maraton dopisů" (Zajímá vás to? Asi ne.. :D Hm..Škoda ;) ), kterej bych chtěla udělat na škole, ale jak to tak vidim, nikdo by se nezúčastnil, takže mi to asi neprojde..

O chemii byla chemikářka úplně nesnesitelná..
vlítla do třídy jko uragán (Sandy :D) a celou hodinu byla strašně nepříjemná..
.. Když o tom tak přemejšlim, co my jsme jí dneska udělali..?!

O fyzice byl divnej fyzikář..
(Jako on je trochu divnej i normálně, ale..)
Nejdřív prohlásil, že teda v hodinách s naší třídou nebude dělat žádný vtipy a že bude jenom učit (To jsem nějak nepochopila, co mu zase přelítlo přes nos.. ), potom prohlásil, že na příští fyziku máme mít rýsovací potřeby a že na tom bude záviset náš život (No to nám moh rovnou říct, že budeme psát písemku a né to říkat takhle nejasně jasně ;D )..
Pak byl na mě milej (Proto řikám, že byl divnej :D), když mi nevyšly nějaký osy u kreslení zrcadla..

O angličtině měli polužáci prezentaci, takže to jsem tam tak hezky pospávala v Tomově velkym svetru, kterej mi prej strašně slušel (To určitě :D ).. No a pak jsem si samozřejmě nenapsala úkoly, který máme na zítra mít :D

O zeměpise jsem usínala..
Zrovna zemáky mi připadají hodinu od hodiny delší a delší.. Dneska jsme se tam s Vikou strašně nudily, četly si hlášky a modlily se, aby už konečně zazvonilo...
Zeměpisář byl taky takovej.. divnej..
Ale blbě divnej :D
Takovej nepříjemnej.. ;D

O češtině to bylo strašně fajn..
Koukali jsme na film (Schindlerův seznam -a ten film je prostě dokonalej! )

O dvouhodinovce hudebky mi bylo docela líto hudebkářky (?).. prostě profesorky na hudebku :D, která se snažila zpívat s náma koledy. Nakonec si tam zpívala sama a každej si dělal, co chtěl on...
(Třeba já jsem si četla Cantervillský strašidlo. Tj. povídka, která já úžasně vtipný a úžasně úžasná :) :D a pozor - používaj' se v ní ty moje přechodníky, jak jsem psala, že nevim, k čemu mi kdy budou :D Tak teď už vim ;)) )

23.11.2012 | ,,..My spolu totiž válčíme.."

24. listopadu 2012 v 19:17 | T.
Miluju jahody :D

Krásný (teď už) večer :D

V pátek jsem ráno myslela, že prostě nevstanu a zůstanu doma.. :D
(Moje pokusy nakecat našim, jak mi je strašně blbě mi (zase :D) neprošly, takže jsem do školy musela.. ;D )

O francouzštině jsme psali. A dokonce bych řekla, že jsem to napsala (relativně :D) dobře.. Taky, kdo by si nepamatoival těch 10 slovíček, ze kterých jsme psali, žejo.. :D :D

O dějepise jsem tam na prvních (asi) 10 minut nebyla. Zapomněla jsme si ve skříňce učebnici, takže mě pro ní dějepisář poslal, že jí budu potřebovat. Tak jsem šla.. :D
Samozřejmě jsem potkala fyzikáře (Když se daří, tak se daří ;D), kterýho strašně zajímalo, proč se po zvonění procházim po chodbách jako by se nechumelilo ( A ono se vážně nechumelilo ;) ) a strašně mu leželo v žaludku, že když jsem si teda zapomněla učebnici, jak to, že mě pro ní dějepisář poslal bez nějakýho trestu nebo něčeho. To je fakt normální blázen :D (Jako fyzikář, né dějepisář.. -> Ten je zlatý :D ).

O angličtině jsme psali slohovku na téma Fashion and Me. A mělo to mít maximálně 200 slov. Víte, jak to bylo strašně strašný?!
Obyčejně odevzdávám slohovky o 2 A4 a teď najednou tohle.. :D

O fyzice nám nejdřív do třídy vlezl zeměpisář a vykládal něco o basketu. Pak přišel fyzikář, podíval se na něj jako na naprostýho blbce a vypadlo z něj, že "Slečna Houžvičková půjde okamžitě k tabuli!" (Jo, strašně oceňuju, že si za ty 4roky byl schopnej zapamatovat naše křestní jména => Ironie, kdyby někdo nepochopil.. :D Jako jedinej na škole nám řiká příjmením...)
Tak jsem se teda zvedla, vzala sešit a šla jsem.
Blbě se na mě podíval a řekl mi, ať si jdu sednout..
(To jsem jako nepochopila.. :D )
Pak tam zeměpisáři vysvětloval, že: "..my spolu se slečnou Houžvičkovou totiž válčíme.."
Tak jako nevím, ale to už mi víc vyhovovalo, když jsme to měli tak, že já jsem do něj (prej :D) byla strašně zamilovaná.. (To by mě taky zajímalo, jak na to přišel.. :D ) Ale v té době mě alespoň nechával být..
Potom se spolužák ptal, jestli by mohl otevřít okno. Fyzikář odpověděl, že nemohl.
Jen co jsem řekla, že mi je šílená zima, ať neblbnou, samozřejmě fyzikář hned šel a to okno otevřel.. A jako bonus přihodil blbé poznámky o mojí váze..
Prostě debil, no.. ;D
Mě by vlstně docela zajímalo, co on tímhle sleduje..

O literatuře nám nejdřív češtinářka říkala o knihoběžníku (http://knihobeznik.cz ) -> Kdo rádi čtete, mrkněte se na stránky. Ten nápad toho je vážně skvělej :) <-
A pak jsme koukali na Šindlerův seznam. Taky to bylo fajn :))

Odpoledne jsem strávila celý v Praze pokusem o nakoupení vánočních dárků. Nakonec mám dárek jen pro naše a babičky.. Ale alespoň něco.. :))
(No a samozřejmě nějaký to oblečení pro sebe.. :D )
Domů jsem přijela v půl jedenáctý.
Vlakem.
Cestou domů jsem se málem zbláznila strachem.
Do půl druhý jsem si četla (Čtu Prokletí Salemu, od Kinga. Úžasná knížka;)) ) a pak jsem nemohla usnout :D Aneb. neznám nic lepšího než si číst hororový horory když jste sami doma, bydlíte v okolí ještě nezastavěných parcel, kde mimo vás bydlí jen 3 rodiny.. :D No rpsotě jsem se bála, no :D.

Dneska jsem vstávala v půl jedenáctý (No co.. Je víkend .. ;D) a od té doby, co jsem vstala jsem vlastně neudělala vůbec nic..
Od 4 jsem koukala na Rodinné Hříchy (To je taky dobrej film.. ;D ) a jinak vlastně vůbec nic.. :D

19.11.2012 - 22.11.20121 | Je to zakomplexovanej debil!

22. listopadu 2012 v 18:54 | T.
To je strašně pěkná fotka :D

Krásný skoro-večer :))

Takže, dneska to bude zase na dlouho :D Nemám čas psát každej den, ale když píšu jednou za tejden, je to tak dlouhý, že to nikdo nečte.. Upřímně - nedivim se.. Ani já to potom po sobě už nejsem schopná přečíst nebo (nedej bože :D ) opravit překlepy a různý čárky, který mi ulítnou.. :)

19.11.2012 | Rozpad koloniálních kolonií

O matice jsem přišla na to, že jsem úplně (ale vážně úplně :D) blbá.. Nebyla jsem schopná pochopit probíranou látku, přestože mi to vysvětlovalo asi 6 lidí. Prostě ani ťuk.. :D
O francouzštině jsme dělali nějakej blbej text o Hurikánu Sandy a zítra píšeme ze slovíček typu policejní stanice, bouře, škoda.." apod.
Ono proč taky né, žejo.. Třeba zrovna tyhlety slovíčka někdy využiju.. ;D
O fyzice jsem sejmula fyzikáře dveřma :D Šla jsem po zvonění ze třídy a prudce jsem otevřela dveře, za kterejma stál a chystal se je otevřít.. :D Bylo to docela vtipný.. :D
O angličtině jsem nedělala vůbec nic.. :D
O přestávce jsem lítala mezi třídama, kde jsme od rána byli, ředitelem a profesorama, který nás ten den učili, protože mi někam zmizely učebnice.. Zajímavý..
O zemáku se zase záhadně objevily.. To fakt nechápu.. :D
No, dál jsme psali písemku.. Napsala jsem si půlku z každýho oddělení.. :D Tak jako proč né.. ;D :D
Jsem pitomá.. :D
O češtině jsme.. to jsme.. To jsem se vlastně hádala s Kubou, že nebudu psát článek o našem SPG a češtinářka se mi smála.. :D Pak se mi ještě smála, když jsem za ní šla s tím, co by napsala svému bývalému češtináři, který jí strašně nemá rád.. :D Takže byla zlatá, vymyslela mi důvod, proč mu psát a celkově prostě byla zlatá.. :D
O výtvarce jsem zjistila, že jsem šíleně pozadu co se naší pololetní práce týká.. :D Mám teprve nehotovou kresbu tužkou a ostatní to už odevzdávají hotové.. Co to sakra je?! :D

20.11.2012 | ,,Tady ten chlap si už honí kravatu"

Úterý stojí za přečtení.. :) :D
Ve třídě nás bylo asi 20.. :D Takže to bylo staršně fajn..
O matice mi Adéla pracně vysvětlovala to, co jsem nechápala a já jsem to částečně pochopila :D Úspěch.. :D (Strašně moc děkuju :D )
O angličtině jsem prohlásila, že mě auta nezajímaj, že jim nerozumim a že se s angličtinářkou nemám o čem bavit. Sice jsem to prohlásila anglicky, ale stejně na mě byla angličtinářka naštvaná.. Že prej i když to řeknu s tim krásnym úsměvem, zní to blbě. jako já jí to neberu, ale když na mě směřuje desátou otázku s tim, jak nějaký auto funguje, co jsem měla říct ?! :D
O IVTéčku to bylo nudný.. ;D Prostě hardware, no. Co byste chtěli.
O bižuli si ze mě zase profesor celou hodinu dělal srandu kvůli tomu, že pomalu píšu..
-> A to je strašně strašný.. :D <-
pak jsem z něho byla tak vysmátá, že jsem už fakt psát nemohla ajenom jsem tam brečela smíchy.. a to se mi smál ještě víc :D.
O češtině to bylo nejlepší :).
Probáírali jsme neverbální komunikaci a bylo to strašně vtipný.. :D
Z češtinářky padaly hlášky typu:
,, Když přijde ženská na zastávku, většina chlapů se podívá na sebe dolů. Jako jestli třeba nejsou poslintaný nebo tak něco.."
Zuzka: ,,Paní profesorko, budete naše třídní?"
naše češtinářka: ,,Řekněte mi jeden důvod, proč bych měla být."
Petty: ,,Budete mít nejbohatší a nejlepší třídu.."
To se na ní tak divně podívala..
Pája: ,,A budeme spolu chodit pařit.."
naše češtinářka: ,,Tak já si to rozmyslim.."
Nebo ještě byla úžasná, když předváděla svého přítele, když přišel porpvé k ní domů, to jsme umírali smíchy..
Nebo popisovala obrázek chlapa: ,,No, tadyten chlap si už honí kravatu.." :)) :D
O fyzikálních praktikách jsem celý dvě hodiny seděla (respektive pololežela :D ) na stole a neuvěřitelně jsem vytáčela našeho fyzikáře, kterej na mě začíná bejt alergickej.. Pak se mi vysmál, když jsem šla domů a odmrštily mě naše obrovský a těžký školní dveře.. A ne, neotevřel mi je, nechal mě tam ze sebe dělat debila a smál se mi.. Tss..!!

21.11.2012 | Jste ve škole, ne u gynekologa

Středa taky stojí za přečtení ;D

O chemii mě odrovnala naše třídní: ,,..Když mi to tam tak napíšete, já budu dělat blbou.. A víte, že mě to nedá zas takovej problém.." :))
O dějepise jsem si četla.. pak mě staršně rozesmál dějpisář, když v 9.10 (končíme v 9.20) úplně vážně prohlásil: ,,No to byl dlouhej úvod.."
No, co byste mu na to řekli?! :D
O francouzštině perlil francouzštinář:
,, To řikala taková ta tlustá babka.." (ne, nemyslel naší uklízečku) ;)
,, Policie přivezla ghenerathóóór" (A pak že Česky umí nejlíp :D
A takovýhle podobný perličky .. :)) To se musíte smát i když nechcete.. :D
O matice jsme psali.. Samozřejmě jsem to nestihla.. :D
O občance jsme koukali na film.. Inside Hana's suitcase.. A nebylo to špatný.. :)
Rozesmál mě matikář:
,,Jestli nebudete zticha, já budu muset vypnout ten film, zavřít dveře a nebude to dobrý, jó.."
Pak ještě byla úžasná Petty: ,,No, my máme koupelnu a v tý koupelně normálně máme okno.."
(Tak to je fakt super, že u Petty doma maj' koupelnu ;D )
prof. na občanku: ,,Co máte mezi pozemky?"
Tom: ,,No, občas plot, ale spíš nic.." :D
O dějepisnym semináři měl náš druhej dějepisář divný poznámky.. :D
dějepisář: ,,Holky daj' nohy dolů. Jste ve škole, né u gynekologa!"
Standa: ,,Když se nemodlili, tak si pěstovali jídlo.."
Filip: ,,.. A nebo bimbali zvonem.."
(To jsme řešili mnichy.. :D )
dějepisář: ,,..A moc nejedli maso, spíš jedli ryby a tak.."
Já: ,,To je teda jako náš francouzštinář asi mnich.. Ten taky pej jí spíš ryby.."
Kája: ,,A taky je tak plešatej.."
Dějepisář: ,,První, kdo nosil ponožky v sandálech byl.."
Kája: ,,..Byl náš zeměpisář.."

22.11.2012 | Je to zakomplexovanej debil!

O češtině jsme psali úvahy...
O suplovanym IVTéčku jsme psali písemku z angličtiny.. A nikoho nezajímalo, že jí jako máme hlášenou na pondělí a že jako máme úkoly na to IVTéčko..
O velký přestávce jsem proti sobě poštvala fyzikáře :D
Měl dozor na chodbě, vlezl nám do třídy a já jsem seděla na lavici.
Řekl mi, ať okamžitě slezu (tak jsem teda slezla.. :D ) nechala jsem ho povídat si, co chtěl a když odešel, na tu lavici jsme si sedla znova. Jenže on tam pak přišel ještě jednou.. :D A strašně se naštval (Jako že ho nerespektuju..:D) takže mě táhl ke třídní a cestou jsem se dozvěděla, že aboslutně nemám respekt k autoritám (Ale nene.. Mám respekt k lidem, který pro mě jsou autoritou. Jako sorry, ale člověk jako je on u mě nikdy autoritou nebude..), že mě bude každou hodinu zkoušet, dokud nepropadnu (Když mu to udělá radost.. z fyziky stejně skoro propadám, takže mu to nedá zas takovou práci..) a takovéhle podobné kecy.. Šla jsem s ním po tý chodbě a úplně jsem viděla, jak si užívá to, že se do mě může navážet a jak ho to strašně baví..
Ježíši, kdybyste věděli, jakou mám vždycky chuť ho něčím setřít a kolik mě vždycky napadá věcí, co bych mu mohla říct.. :D ale bohužel nejsem sebevrah.. ;D
No, třídní z toho samozřejěm nic nedělala (aneb. známe našeho fyzikáře..) někdy na únor mi prej napíše na 14 dní službu na úklid ve třídě.. To mě fakt netrápí.. Nejvíc jsem se bála, abych k němu v pátek nemusela na "soukromé studium školního řádu" (To tam prej sedíte jak debil v lavici, on se vám vysmívá a vy musíte opisovat školní řád.. To bych asi psychicky nevydržela a odkázala bych ho do patřičnejch míst..)
O matice jsem si četla.. :) :D
A o tělocviku to bylo normální, nezajímavý.. :))))

Na komentáře odpovím zítra (Snad ;D)

12.11.2012 - 16.11.2012 | Nestíhám..

16. listopadu 2012 v 17:37 | T.
Chci zpátky léto!!

Krásný odpoledne :D

Jo, já vim, úplně na vás kašlu.. :D Ale prostě nemám čas. I bez blogu stíhám jenom minimum toho, co bych měla stíhat.. ;D :D

12.11.2012 |,,Tato situace byla skutečně neskutečně nebezpečná.."

Aneb. pondělí ;D
Ráno jsem si myslela, že je neděle a strašně se mi nechtělo vstávat :D

O matice jsem psala fejeton.
Teda, on to vlastně fejeton neni, ale to je úplně jedno.. :D ;D
Prostě jsem psala "něco" na téma ,,Já a moje ráno" -> To bych sem teoreticky mohla i dát.. :D

O francouzštině jsem nedělala nic.. :D
Byla mi zima, strašně se mi chtělo spát a vážně se mi nechtělo se učit subjontif. Ten vlastně taky doteď nechápu.. :D

O fyzice jsme se dozvěděli, že v pátek budeme psát z akustiky, ale jinak to bylo docela fajn... kupodivu docela odpočinkový.. :)))

O angličtině jsme nějak nedělali nic :D. Každou hodinu 2 lidi mluví o těch neziskovkách, co si vybíráme a většinou to je na celou hodinu, takže to je takový docela fajn. :)))

O zeměpise jsem usínala. Zeměpisář mi zakázal si jít pro sešit, takže jsem tam pololežela na lavici, poznámky jsem si nepsala, protože jsem prostě neměla do čeho..
No prostě to bylo nudný ;D :D.
Ke konci hodiny z něho vypadlo:
,,Tato situace bylu skutečně neskutečně nebezpečná a skutečně tehdy skutečně zvítězili skutečně neskutečně skuteční.."
Aneb. Kolikrát jde v jedné větě použít slovo "skutečný" ;D :D

O češtině jsme dokoukali Kult hákového kříže.
(To je, mimochodem, strašně úžasnej film..!! )

O volný hodině už nevim, co jsme dělali :D
Stejně to určitě nebylo nic zajímavýho :D.

O dvouhodinovce hudebky jsme měli volno. Profesorka nám tam pouštěla nějaký písničky, zkoumala u toho moje fejetony, co vlastně vůbec žádnými fejetony nejsou a já jsem (díky Matyášovi :D -> Děkuju :)))) ) pochopila převádění z dvojkový do desítkový soustavy.. :D

13.11.2012 | ,,..Žravši vši.."

Ráno jsem do školy přijela brzo :D V půl jsem už byla ve třídě a usínala tam.. :D

O matice jsme dělali logický příklady. Seděla jsem v celý lavici úplně sama, takže jsem byla připlácnutá na topení a potom jsem vrhala vražedný pohledy po matikáři, který mě přesadil od topení pryč - k Petty, aby mi vysvětlila postup logickýho příkladu..
(Pozor->> Já to nakonec pochopila.. :D )

O angličtině zase měl někdo prezentaci a já jsem tam usínala.. :D

O IVTéčku jsme se dozvěděli, že písemku, kterou jsme měli psát, psát nebudeme a že si jí napíšeme ve čtvrtek.
Takže jsme opakovali hardware.
Naštvala jsem profesorku.. :D
Ptala se mě na vstupní zařízení a když jsem začla odpovídat "No, já nevim.. Tak třeba.." Začala na mě ječet, že prostě nebudu říkat "Já nevim", když to vim. :D
Když jsem to měla zopakovat, zase jsem začala tím svým "já nevim". :D
(Šla jí pára z uší :)))) :D ) -> Jako tý profesorce.. :D

O bižuli jsme si psali poznámky. Hodně poznámek. Bylo to nudný, nezáživný a nikoho to nebaví.. :D

O češtině jsme začali dělat přechodníky.
Bylo to vtipný. Hlavně když jsem se dozvěděla, že to jako mám odůvodňovat (No, já a něco odůvodňovat..:D To bych vám přála slyšet :D ) podle toho, jestli tam je samohláska nebo souhláska. (Samozřejmě si už dááávno nepamatuju, jakej je mezi souhláskou a samohláskou rozdíl.. :D).
Pak to Michal (myslím, že Michal :D) začal odůvodňovat stylem "Žravši vši udělalo se mu špatně" a dál to prostě nešlo.. :)) :D

O volný hodině jsme byli na obědě a s Kájou jsme vymýšlely, jak napsat milý mail našemu bývalému češtináři, se kterým bychom potřebovaly udělat rozhovor do školního časopisu. Po hodině jsme přišly na to, že mu vlastně nemůžeme napsat "My s váma chceme udělat rozhovor proto, že si o vás všichni myslej, že jste naprostej debil" a na nic víc jsme nějak nepřišly.. ;D :D

O chemických praktikách jsem rozesmála chmikářku, když ona popisovala postup práce, který jsme si měli psát a já jsem se místo toho šla k zrcadlu česat. :D

Po chemických praktikách jsme s Bárou šly na ty konzultační hodiny. Sice jsem to relativně pochopila (Až na chemický rovnice :D ), ale během cesty domů jsem to zase zapomněla, takže mi to fakt bylo k hodně věcem. :D

Pak jsem jela s mamkou pro dědu do nemocnice. Nechala mě v Praze s tím, že domů pojedu vlakem (Zjistila jsem, že si nejsem schopná sama ani koupit lístek :D Natož poznat, kde mám sakra vystupovat :D )
Mimochodem, definitivně jsem přestala chodit na podpatcích! Zvrtla jsem si (na těch pitomejch dlažebních kostkách kotník.) Nemůžu chodit a prostě si podpatky na nohy zase pěkně dlouho nevezmu..

14.11.2012 | ..Jak jsem usnula na hodině...

O chemii jsme si psali poznámky.. Bože, my už musíme mít přepsanou aspoň půlku učebnice.. :D Pořád jenom píšeme poznámky.. :D

O Dějepisu matematicky nadaní spolužáci dělali bobříka informatiky (Tam mě chtěla profesorka taky nacpat :D Po tom, co jsem jí řekla, že z matiky propadám -> Nepropadám, ale skoro.. :D) si to rychle rozmyslela :D
Čtvrt hodiny jsme seděli na tobogánech přes zamčenou třídou, kterou nám nakonec otevřel fyzikář, když vylezl ze svého doupěte :D
Takže jsme celou hodinu seděli u topení a strašně dělali, že se strašně učímě francouzštinu, ze který jsme psali.. :D

O francouzštině jsem si na židli napsala tahák. Až po zazvonění mi došlo, že jsem to napsala na špatnou židli (Jsem to psala na tu, na které sedím.. :D No nejsem já blbá? :D )

O matice jsme měli "diskuzi" se zástupkyní naší třídy v SPG (= mamka spolužačky. Ta zástupkyně, né to SPG.) Celou dobu nám povídala o tom, na co se používají peníze SPG a já byla úplně mimo.(Tak samozřejmě, žejo..:D Já a čísla, to prostě nejde dohromady ;D :D )
Takže jsem se na nic neptala a tak jakože teď nemám " z čeho" udělat ten článek, kterej "třídni řikala", že musim udělat.. Taky super.. ;D

Místo občanky jsme měli matiku a psali písemku...
Radši nechci vědět, co z ní budu mít.. :D

O dějepisnym semináři jsem se málem ocitla na dějepisný olympiádě (Ještě toho trochu! :D ). Nakonec jsem zůstala asi s 5 dalšíma spolužákama ve třídě a koukali jsme na film, o kterym prej budeme diskutovat.
Teda, jsem zvědavá, jak JÁ o něm budu diskutovat, když jsem tam sebou po pěti minutách plácla na lavici a usnula na něčí mikině, alee.. :D
(Taky máte strašně rádi hodiny bez učitelů? :D )

A cestou domů jsem se v autobuse dozvěděla, že mi hezky voněj vlasy.. :D

15. 11. 2012 | Jak nám chcípl autobus

O češtině jsme psali úvahy... Respektive spolužáci psali úvahy :D Já jsem si nebyla schopná vymyslet nějaký téma. Původně jsem chtěla psát na téma "Náš fyzikář je debil", ale pak jsem si to rozmyslela.. :D Za 1. proto, že bych z toho mohla mít docela průšvih (Popř. by z toho mohla mít docela průšvih naše češtinářka, že to nechala být) :D a za 2.To vlastně zase takový debil není.. :D Když nemusíme poslouchat jeho dvojsmyslný rádoby vtipný vtipy, nejsou ty jeho hodiny zase tak blbý.. :D

O IVTéčku jsme teda psali.
Zasmějme se všichni - ty převody z dvojkový soustavy, který mi pracně vysvětlil Mates jsem celý udělala blbě.. :D Ale né proto, že bych to zapomněla.. :D jenom prostě proto, že co se matiky týče, jsem úplně nepoužitelná. :D 24 jsem počítala jako 32 (místo 16 :D ) a určitě jsem si o sobě myslela něco v tom smyslu, jak jsem strašně chytrá :D ;D
Takže mám všechno blbě.. :D
Super.. ;D

O chemii jsem se dozvěděla, že dokud nepochopím redoxní reakce, nemůžu se vdát, protože si mě nikdo nevezme..
To je přece pro svatbu to nejdůležitější - abyste pochopili redoxní reakce.. ;D :D
Bože.. :D

O matice jsem měli občanku :D
(Spíš teda "místo matiky jsme měli občanku" :D )
Měla jsem říkat svoje pocity z popisu Petra Ginze z pohledu jeho rodičů.
Bylo to strašný :D Vůbec jsem nevěděla, co mám řikat.. :D
(Jsem totiž dostala asi 10 papírů s různě usekaným textem, takže to taky bylo docela vtipný, když jsem doma přemýšlela, co k čemu jako teda patří.. :D )

O volné hodině jsme byli na obědě a smály se Martinovi, že na něho obdivně koukají malý holčičky :D .

O tělocviku jsme první hodinu nedělaly nic. :D
A druhou hodinu jsme hrály florbal.. :D

Tak a teď se zasmějeme.. :D
Vžijte se do situace:
Jedeme v autobuse (Já, Vika, Martin, Michal). Dojedeme tam, kde bydlí Vika a rozbije se autobus.. :D
Strašně mě rozesmál řidič, který někomu volala a najednou povídá:
,,..Je to celé nějaké děravé.." (Nevim, co myslel, jestli motor nebo.. :D )
Každopádně teda potom ujel asi ještě 500m a zbytek cesty jsme šli domů pěšky. :D
Namrzly mi vlasy, byla neuvěřitekná zima a ještě větší mlha (Jste fakt viděli 2 metry před sebe.. :D )
Tak jsme tak stáli s Michalem a Martinem mezi polema, ze kterýma jsou lesy (Ale teď nebyly vidět) a Michal najednou povídá :,, Terko, už jsem ti někdy řikal, že máte strašně pěkný lesy? Podívej se kolem sebe a.."
Martin:" .. A uvidíš hovno, viď.."
Bylo to vtipný.
Vždycky jelo auto, řidič se na nás koukal jako na naprosté blbce, proč jako jdeme pěšky a nikdo nám nezastavil.
No, prostě to bylo vtipný.. :D

16.11.2012 | ,,..A pak si ze mě Mates udělal židli.."

(Mám se začít vztekat teď, nebo až pak? :D Spíš asi až pak, že jo? :D )

O francouzštině jsme nedělali skoro nic.
Čtvrt hodiny jsme odnášeli židle do tříd (nebo teda židle.. Já jsem třeba odnesla jednu.. :D), protože včera byl na našem gymplu den otevřených dvěří.
Pak jsme dostávali nový pracovní sešity a většinu hodiny jsme "zabili" gumováním starých učebnic.

O dějepise jsem se nějak nechytala.
Učila jsem se fyziku a angličtinu a nějak jsem už nestíhala dávat pozor :D

O angličtině jsem povídala o té nezsikovce (nakonec jsem si vybrala tuhle). spíš teda mi jí ve středu vybral Alex :D

O fyzice jsme psali z akustiky.
Nejdřív jsem trochu naštvala fyzikáře, když jsem po zvonění seděla před třídou opřená o topení a učila se (po zvonění musíme být ve třídě.. ;D), takže jsem s ním málem nedobrovolně trávila páteční odpoledne..:D Ale nakonc mě nechal být.. :D
Pak jsme psali.
měla jsem v lavici otevřený sešit na stránce s látkou, kterou jsem neuměla a potřebovala jsem jí z toho sešitu opsat.
Na sešitu jsem měla zezadu nalepený tahák, kdybych ho náhodou musela mít zavřený.
a hádejte co..
Fyzikář ke mně přijde, kouká mi do písemky, pak odejde ke klukům v lavici za námi (Takže mi viděl do lavice) a vrátí se ke mně a ten sešit mi úplně normálně vezme.. :D
(Písemku mi naštěstí nechal, i když mu muselo být jasný, že tam ten sešit prostě nemám otevřenej jen tak.. :D )
Pak mě ještě rozesmál, když úplně stejně vzal sešit spolužačce sedící přede mnou.. :D
A po tom,co jsme ty písemky odevzdali jsme poslouchali, jak jsme strašní a jak nás už náš fyzikář příští rok nebude učit. Takže budeme mít bývalýho ředitele, protože nikdo jinej snad fyziku ani neučí.. Jako super, žejo..Když srovnáte našeho fyzikáře a bývalýho ředitele, je náš fyzikář strašné zlato.. a to jako vážně..

O literatuře měl Láďa referát na knížku, která už nevim, jak se jmenovala. :D Ale byla to typologie učitelů a studentů a bylo to fajn.. :D

Potom jsem šla na oční.. Měly mi přijít nový čočky pro hodně citlivý oči. Přišly, ale nejdřív mi prý musí udělat nějaký testy, jak teda vlastně vidím. Mám tam přijít za měsíc.
(Ano, všechny strašně moc zajímá, že nic nevidim a ano, všichni to taky strašně moc řeší.. ;) )
=> to bylo myšlený ironicky.

Pak jsme stáli na zastávce (Jako Mates, Martin, Vika, Michal, Tom, Adam a já) a
z Matese najednou vypadlo :,,..A pak si ze mě Mates udělal židli.."
Takže si řikám: ,,Bože, tu větu odněkud znám.. No jasně, blog.. Ale, šmarja, jakto, že on ví o mym blogu?!"
Úplně přesně tohle mi probíhalo hlavou.. :D
Ale fakt jako... :D
Proč všichni vědí o mym blogu?!
Vždyť to je strašný..! :D
Ehm.. Takže vztekat se už dneska asi nebudu.. :D Už se mi nechce.. :D

Heleďte, řešim otázku života a smrti :D :
Utopila jsem si notebook (Spíš bych mohla napsat: Vylila jsem do něj asi litr kafe a on to nerozdýchal.. => Omylem jsem do něj vylila litr kafe :D.) Takže řeším, jakej vlastně chci novej.. :D
Takže mám dotaz-> Jakej máte notebook? :D
(A čistě teoreticky: Přežil by utopení kafem nebo nějakou vodou? :D Mě se totiž stává docela často, že na něj takhle něco převrhnu.. :D Za tenhle rok jsem už utopila druhej -> Ten první byl sice tátův služební, ale stejně.. ;D )

Edit 21.35: Mám za sebou náročnej přepis dvacetiminutovýho rozhovoru. Třeští mi hlava, přeležela jsem se rameno a jsem úplně vyčerpaná.. Dobrou ;)

8.11.2012 a 9.11.2012 | Je toho na mě moc!!

9. listopadu 2012 v 18:30 | T.

Krásný skorovečer :)))

Včera jsem už nějak nestihla napsat, takže teď:
(Já vim, jste určitě nadšený z dvojitýho deníčku :D )

Včera...

..Jsem vstávala.. No prostě pozdě.. :D
I když ve škole jsem byla relativně v čas.. :D

O češtině..
Jsme probírali fejetony a dostali jsme "bojový úkol": Za 3 týdny odevzdat fejeton na libovolné téma.
Takže jako vždycky budu psát deníček.. :D
Nic jinýho totiž neumim.. :D D
.. I když, já vlastně nemůžu odevzdat ani ten deníček.. :D
Dokážete si představit, že bych odevzdala něco podobnýho článkům, který píšu tady? :D
Já sice jo, ale po tom, co bych popsala hodinu s některým z profesorů, který nemám ráda a přidala svůj názor na ně, letěla bych z tý školy tak rychle, že.. že..
.. No prostě by to bylo rychlý.. :D

O IVTéčku..
.. Jsem se celou přestávku rozčilovala, že potřebuju dodělat koláž a mám zaseknutý počítač.. :D
O hodině jsem (možná :D ) pochopila převádění do dvojkový soustavy (I když.. :D ) a na konci hodiny jsem rozesmála profesorku, když jsem se zeptala:
,, Paní profesorko, můžu se Vás na něco zeptat?"
,, No, ptej se.."
,,Můžu Vám tu koláž odevzdat takhle, nebo s tím mám ještě něco udělat?"
,,Já nevim.. Až budeš mít pocit, že to máš hotový, tak mi řekni. Jestli mi to teď ukážeš, tak ti to oznámkuju..Ale proč ses ptala?"
,,No jenom tak.. Já že to dělám už asi třetí tejden a pořád to je neuvěřitelně hnusný a já nevim co s tim.."
Nevim, co jí na tom přišlo tak vtipný.. :D Protože ono to je fakt hnusný.. :D

O chemii..
..Jsem zase byla úplně mimo.. Já už si ani ty poznámky skoro nepíšu..
Stejně tomu nerozumim, takže k čemu by mi byly, žejo..

O matice..
.. Jsem pochopila algebraický vzorce :D .. Konečně.. :D
Během počítání logickýho příkladu jsem se prostě nechytala, takže jsem si četla Klub rváčů a dělala, že na té hodině vůůbec nejsem.. ;)))

O volný hodině..
.. Jsme byli (Tom, Martinka, Kája, Vika a já, samozřejmě :D) s Martinem v nemocnici na rentgenu.. Když kopal do míčku, netrefil se a nakopl žebřiny (Taky šikovnej.. ;)) )

O tělocviku..
..Jsem zase viděla kulový.. :D
Jako já nevim, ale v brýlích prostě cvičit nemůžu, čočky teď nenosim (Mám 2 měsíční pauzu :D ) a "bez ničeho" vidim velký kulový :D Vidim na 2 metry před sebe, takže to je (hl. na tom tělocviku) strašně fajn pocit.. ;D :D

Po tělocviku jsme s Vikou šly na besedu s F.Teplým (pol. vězeň během komunistickýho režimu..)
Samozřejmě jsme přišly pozdě, ale nevadí..
Bylo to fajn, jen tam byla strašná zima.. :D
Celou dobu jsem si myslela, že přimrznu k židli.. :D

Dneska...

.. Jsem do sebe ráno nalila asi litr kafe, abych se alespoň trošku probudila.
Do třídy jsem přilítla asi 3 minuty před francouzštinářem..
Takže o Francouzštině jsem celou hodinu pospávala.
Prý máme na pondělí úkol.
Všechny věci na francouzštinu mám ve škole, takže jak to tak vidím, francouzštinář to bude muset zvládnout bez mojeho úkolu.. ;D

O dějepise..
..Jsme koukali na dokument. Být o 5 minut delší, usnula bych...
Poznámky mám takový celý divný..
Mimo perliček typu "nacialismus" místo naconalismus mi věty vůbec nenavazujou na sebe a vůbec jim nerozumim :D
Super.. Fakt super..

O angličtině..
Jsem se, jen tak mimochodem, dozvěděla, že budu mít příští týden prezentaci o nějaký charitě (nebo neziskovce..) Taky super..
asi 5 hodin jsem strávila jenom tim, že jsem zkoušela nějakou naiít. prošla jsem asi 300 stránek a nic..
Buďto tom už někdo ze třídy mluvil nebo prostě něco, ale nejsem schopná si vybrat charitu..

O fyzice..
Dneska byl fyzikář nějakej milej..
Je to divný.
Dokonce nám opravoval písemky..
Fakt je to divný..!
Měli jsme si přečíst a naučit se 39 stran z učebnice, že budeme 16.11. psát.
Vykašlala jsem se na to, z učebnice jsem si vzala těch 39 stran -> Nebudu přece nosit celou učebnici, když to je celý rozpadlý, žejo..:D a naučím se to doma..
Možná teda..

O češtině..
.. Jsme koukali na Kult hákového kříže -> Přestože víc jak polovina třídy neviděla začátek, budeme to dokoukávat :) -> Já pořád řikám, že ta češtinářka je zlato :D.

Po češtině jsme se Zuzkou a Bárou šly na konzultační hodiny z chemie.
Třídní říkala, že máme CHVÍLI počkat, že tu hodinu co má vždycky o trochu přetahuje. Tak jsme teda čekaly.
Nejdřív 5 minut, potom 10 minut, potom půl hodiny... No, před tou třídou jsme mrzly přes hodinu.
Naštěstí tam s námi byli Mates, Kuba, Kikina, Ája.. Prostě spolužáci.. :D
Kuba nám tam mezitím vysvětloval oxidační čísla a Mates si ze mě dělal židli..
Tak jako super, žejo.. :D
Ale pozor - já ty oxidační čísla pochopila..! :D
Pak teda třídní po asi hodině a půl vylezla z tý třídy s tím, že něco dělají a potřebují to dodělat, tak abysme přišly jindy..
Tak jako super, žejo..
Taky nám to nemohla říct dřív.. :D
Takže konzultační hodiny máme přesunutý na úterý. (To jsem taky vyloženě nadšená.. Máme 8 hodin, vždycky jsem úplně mrtvá a už 5 hodinu nejsem schopná přemejšlet jako normální člověk.. )


Pusu :))

7. 11. 2012 | Rozhovor

7. listopadu 2012 v 16:10 | T.
Taky si jednou propíchám celý ucho!! :D

Krásný odpoledne :))))

Ráno jsem (zase :D) zaspala.. S tátou jsme odjížděli z domu v 7.40 a to jsem byla ráda, že jsem si zavázala tkaničky u bot (Jenže jsem měla kozačky bez tkaniček :D Takže to berte jen jako řečnický obrat ;D :D )
Do třídy jsem přilítla v 7.47 (Táta jel celou cestu 180 :D A vzhledem k tomu, že začínáme v 7.45 jsem i tak přišla pozdě.. :D )
>> Naštěstí i třídní měla zpoždění.. Jinak bych celou dobu poslouchala její blbý kecy..

Chemie
Řešili jsme včerejší rodičák.. Dozvěděla jsem se, že ten rozhovor s naším SPG (jak jsem včera psala) udělat musím. Takže super..
Plus navíc mám napsat článek, ve kterym vysvětlim funkci SPG na škole (Takže vlastně o SPG si všichni včetně mě myslí "jen to nejlepší" -> to byla ironie, kdybyste někdo nepohopil.. ;D a já teď zase samozřejmě budu jako jediná obhajovat SPG, když s tím navíc nesouhlasím. Super.. Ať žije svobodný vyjádření vlastního názoru, fakt že jo..! ;) )
>> Ten rozhovor mě čeká příští středu, tak držte palce..

O dějepisu..
..jsme dostali opravené písemky - za 2 :))
>> Chyběl mi přehled poválečné Evropy a dějepisáři se nelíbila moje taková trochu filizofická úvaha na téma "kdy to vůlastně bylo, ta poválečná Evropa a jestliu do toho přehledu už patří Sokol" .. :D
Pak se nám celou hodinu snažil pustit film, který mu pustit nešel (jak jinak :D).
Když to zkoušel po zazvonění na konec hodiny, povedlo se mu to na první pokus.. :D

O francouzštině..
..Jsme dostali opravené písemky na "le futur simple" -> Nebo tak nějak.. :D
Za 1 :D Měla jsem 46 bodů ze 46 :D
Pak jsme dělali "le subjontif", coř prej v češtině neexistuje, takže mimo to, že si to pletu s tim minulym časem (:D 5x se mě francouzštinář zeptá na subjontif a já mu 6x řeknu minulej čas.. :D )

O matice..
.. jsme měli psát, ale nepsali jsme :D
Protože jsme začli (ZASE!! :D) dělat algebraický vzorce, který jsem kdysi chápala, ale teď ty nový fakt nechápu...
Takže mi ( a dalším asi 6lidem) matikář celou hodinu vysvětlovat algebraický vzorce.. Byla jsem z toho úplně mimo, nepochopila jsem to a matematicky nadaní spolužáci měli veget.. :D
Ach jo..! ;D

O občance..
.. jsem si celou hodinu četla Memento -> John je sice lepší spisovatel než politik, ale jako spisovatel je docela zoufalej...
Ta knížka je divná. Nevím, noí. Něčím mi nesedí, staršně mě nebaví a už se těším, až jí plůjdu vrátit do knihovny :D

O dějepisnym semináři..
.. jsem si připravivala otázky na rozhovor s francouzštinářem.
Pak si tam spolužačky házely fixou. Dějepisář přišel, fixu jim vzal a šel jí vyhodit do koše. Třetí spolužačka, které ta fixa byla se na něj nevěřícně podivala a naprosto vážně pohlásila :
,,Néé!! Ty hajzle..!"
Prý to bylo mířný na ty dvě spolužačky, který si s tou fixou házely, ale vyznělo to tak, jako by to bylo mířený na dějepisáře :))
Potom ještě byla vtipná Vika:
Dějepisář: ,,Viky, co kdysi dělali lidi po pohřbu?"
Vika (na chvíli se zamyslela): ,,No..Šli slavit, né?"
Taky byla vtipná :)))

Po dějepisnym semináři jsme šli na oběd..Někdo na dveře jídelny (trefně) přilepil takové to logo Fear factoru.. :)) :D
Po obědě jsme s Kájou a s Vikou šly dělat ten rozhovor.
Objevily jsme, že se na mě dějepisář úplně normálně vykašlal a neodemkl mi střižnu, takže jsem lítala po škole a sháněla češtináře (protože klíče od střižny PRÝ mají jen češtináři).Nakonec mě zachránila naše angličtinářka, která i půjčila její klíče s tim, že to je univerzální klíč, co blbnu.. (Tak jako já neblbnu :D mě takhle zblbnul dějepisář.. :D )´Takže mi půjčila svoje klíče, který jsem jí pak samozřejmě zapomněla vrátit, takže jsem za ní posílala spolužačku.. :D
Potom na nás vlítla nějaká profesorka, co se to děje (Protože náš francouzštinář mluví strašně nahlas.. ) :D Takže to taky bylo vtipný.. :D

Takže, já se letím učit.. Zítra píšeme z matiky (prej.. :D), budu (prej :D) zkoušená z chemie ajako bonus zůstávám zítra ve škole pekelně dlouho.
Matikář dohodl debatu (Příběhy bezpráví, jestli znáte..) Takže máme na programu promítání hodinovýho filmu a potom nějakou debatu s politickym vězněm (Na debatě s ním jsem už byla v loni, ale nevadí.. :D )

6. 11. 2012 | Rodičák

6. listopadu 2012 v 16:39 | T.

Taky bych chtěla takhle propíchaný ucho.. :D

Krásný odpoledne :)))

Ráno jsem se vzbudila v 5:20, do 5:45 jsem se přesvědčovala, že musím vstát, že zase přijdu pozdě do školy a v 5:55 jsem teda konečně vstala.. :D
(Do tý školy jsem, mimochodem, vážně přišla pozdě.. :D )

Ve škole nás bylo "pět a půl" , protože se polovina třídy rozhodla, že z nich budou archeolozi, takže dneska jeli na přednášku a časem nějak prej budou hrabat katakomby..
Ať si to užijou ;)

O matice..
.. Spolužáci nejdřív spravovali závěs :D
Potom jsme nějak počítali nějaký příklad, který jsem prostě nepochopila, takže když mě matikář vyvolal, celé mi to nadiktoval Standa.. :D
>> Děkuju.. :)))
No a zbytek hodiny jsem si četla.. :D
Dočítala jsem Modlitbu pro Kateřinu Horovitzovou a ta knížka je vážně úžasná.. :)
Doporučuju přečíst.. :)

O angličtině..
..jsem neřekla ani slovo.. :D
Spolužák (Už nevim kdo.. :D ) a vika měli prezentaci na charity, takže jsem tam pospávala a bylo to pohodový.. :)
Angličtinářka: ,,..Neznáte nějaký film se změnou osobnosti?"
Kája: ,,Fantomas?!"

O IVTéčku..
.. Mě seřvala profesorka.. :D
Během hodiny jsem si dodělávala koláž, kterou jí musím ve čtvrtek odevzdat.. A nikde nemůžu najít odkaz na Zoner Callisto 4 ke stažení, abych si to udělala doma..
Prý teď už vlastně vůbec nemá chuť mě to nechávat dodělat..
.. měla jsem chuť jí říct, že mě je to vlastně jedno, že já tu trojku v pololetí budu mít tak jako tak.. ;D :D
(Jenomže kdybych to řekla, už bych neměla 3, ale min. 4 :D )

O bižuli..
.. si ze mě profesor dělal srandu, že jsem si nestíhala psát poznámky.. :D
No co.. Tak jako chci, aby to nějak vypadalo, ne?! :D

O češtině..
.. Jsme koukali na "Kult hákového kříže" (po půl hodině filmu říkám, že to je dobrý :)) )..
Byla jsem do toho tak zažraná, že jsem se úúplně zapomněla zeptat češtinářky, jestli by byla tak strašně hodná a pomohla mi s otázkama na rozhovor pro našeho francouzštináře, který dělám zítra. )A těch otázek mám 9.. Takže kdo má nápad na otázku, sem s ním.. ;)) )

O volné hodině..
.. Jsem se dozvěděla, že třídní řikala (Třídní řikala.. :D Jasně.. ;) :D ), že se mám vykašlat na rozhovor s Drábkem a udělat rozhovor s naším SPG ( To určitě..).
Takže si zítra (určitě strašně příjemně ;D) pokecáme o tom, proč má potřebu mi organizovat rozhovory a o tom, proč žádnej rozhovor s SPG dělat NEBUDU..!
(Ježíš, já jí zas naštvu.. :D )

O fyzice..
Jsme dostali opravené desetiminutovky (za 2! :D Jsem na sebe hrdá! ;D ) a psali jsme další..
A tu jsem taky nenapsala nijak extrémně špatně.. :))))
No, potom jsem se od fyzikáře dozvěděla, že teď už jsme se teda přestali nesnášet, on mě přestal urážet a že teď na tom jsme tak, že já jsem, do něj strašně zamilovaná..
( ty vole..! :D )
>> Berte to s takovou trochu nadsázkou.. ;D Fyzikář mě nemůže vystát, kdykoliv může, rýpe do mě a dělá všechno pro to, abych měl záminku dělat celý třídě ze života peklo..

A cestou domů jsem šíleně zmokla.. :D
Takže jsem přišla domů, napustila si vanu horký vody, rozmrazila jsem se, umyla a vyfénovala si vlasy, te´d jsem napsala další nedůležitý článek a musím se jít učit.. :)
Zítra budu nejspíš zkoušená z chemie, máme hlášený zkoušení z dějáku a píšeme z matiky + mám ten rozhovor s francouzšinářem a i ten rozhovor s SPG, kterej ale bojkotuju a nedělám! (Za prvé mi to jaksi nevychází časově a za druhé prostě nesouhlasim s tim, že si SPG pískne a já všeho nechám a letim...! )
Jo a té češtinářce musim napsat mail (Kriste pane.. :D ) strašně nerada komunikuju s lidma přes maily.. :D vždycky napíšu řádek textu a 3 řádky smajlíků.. :D A navíc ještě píšu jak retardovaná. (Ehm..:D Já vim, teď tak píšu taky ;)) :D )

Pac a Pusu :))
Já se ozvu zase zítra ;D

PS: Poraďte stránku s hodně filmama ke stáhnutí zdarma, prosím :D Mě nějak všechno, co jsem používala smazali.. :/ :D

5. 11. 2012 | ,, ..Je to skutečně neskutečně nebezpečná věc!"

5. listopadu 2012 v 20:51 | T.

Dobrý večer :)))

UF :D
Dneska zase jen krátce a v rychlosti.. Nic nestíhám, nemám hotový poznámky, který jsme si měli udělat doma (zítra z té látky PRÝ píšeme..), nemám hotovou "koláž" na IVTéčko a jak to tak vidím, ještě hodně dlouho jí mít hotovou nebudu.. To zas bude 5.. ;)))

O matice
mi proti mé vůli byla zabavená knížka...
.. Ale ankonec se naštěstí vše v dobré obrátilo.. :D Knížku mi matikář vrátil a ještě přidal (pro celou třídu..:D) pozvání na "Příběhy bezpráví" ve čtvrtek a následující diskuzi s politickým vězněm... :))))
Takže jsme půlku matiky řešili Modlitbu pro Kateřinu Horovitzovou (tj. ta knížka ;D ) a tu čtvrteční diskuzi.. :)
Jak to tak vidím, nakonec tam půjdu zase sama.. Ach jo..!

O francouzštině
mi francouzštinář zakázal si jít pro něco na sebe.. :D
V tý třídě, kde jsme byli, byla fakt neuvěřitelná zima. Celou hodinu mi tam cvakaly zuby..

O fyzice
spolužáci vytočili fyzikáře.
Naštval se, začal na nás řvát a pak se neuvěřitelně vytočil, že se bavíme jen tehdy, kdy on mluví a když on mlčí, my držíme hubu (.. Hlavně že všichni mluvíme strašně slušně, že ano.. ;))
Nakonec nás seřval, ať se teda bavíme, dal nám úkol -> udělat si ty poznámky z toho, co jsme měli probrat, přičemž v učebnici není absolutně nic (Taky skvělý..)..
Takže jsme si celou hodinu četla..
Pak nás (nebo teda aspoň mě) strašně vyděsil, když 5min. před koncem začal rozdávat papíry, které jsme si museli nadepsat "trestná písemka".
Z jedný strany byly potištěný testem (nejspíš pro jinou třídu..), takže jsem ho docela rozesmála, když jsem tams tím otáčela a zoufale koukala po spolužácích, jak to teda patří :D (Vtipný bylo, že spolužáci na to koukali stejně vyjeveně jako já.. :D )
Takže jsme si napsali zadání, někteří to zadání i zodpověděli (Já jsem mezi nimi nebyla..:D Samozřejmě.. ;)) ) A fyzikář byl tetokrát neuvěřitelně zlatý a ty písemky nám nechal s tím, že si podobnou napíšeme zítra... :))))

O angličtině
Jsem přišla pozdě :D
A pak jsem musela vysvětlovat, proč si myslím, že spolužákova prezenstace byla perfektní.. :D (Protože prostě byla perfektní.. :D A taky proto, že jsem si myslela, že když řeknu, že byla perfektní, nikdo to po mně nebude chtít dál rozvádět.. :D Chyba..! :D )

O zeměpise
Jsem byla strašně vysmátá.. :D Celou hodinu jsem zeměpisáři počítala, kolikrát řekne "prostě" (80 x ! :D )
Navíc byl neuvěřitelně vtipný.
Chvíli mluvil a pak pokračoval: ,, .. V podstatě žejo jakože prostě.."
To jsem z něho byla mrtvá smíchem.. :D
Další vtipný hlášky byly např.:
,,Je to skutečně neskutečně nebezpečná věc..!"
,, ..my jsme jako měli získat území, které by.. které by bylo naším územím.."
,, .ada míst, které tady jsou, tady nejsou, prosim vás, vyznačené.."
,, Se jako ty státy v podstatě přehouply, v podstatě tak, že se v podstatě.."
,, .. Já mám barvu modrou. Vy máte takovou petrolejově hráškovou.."
To z něho jste mrtví smíchem.. :D

O češtině
jsme psali..
.. A dělali strašný bordel..
Rozesmál mě martin:
Naše češtinářka: ,, ..Odůvodňujete to podle vzory matčiny, takže i když tam bude třeba Petrovy košile, bude tam y.."
Martin: ,,..Tak to je přece jasný, když má Petr společej šatník se svojí matkou, žejo.."


O volné hodině padaly strašně vtipné hlášky z Martinky. :)))
Nař.: ,, ..Padej nahoru a bouchni se do hlavy.."

No a o dvouhodinovce vývarky jsme s profesorkou polouvali našeho francouzštináře :D , řešili naše SPG, časopis.. A dokreslila jsem dveře! :D Příští hodinu odevzdáváme hotové "kopie" obrazů a já mám, prosím, dveře.. :D
Skvělý.. Fakt skvělý..!

Dobrou!! :))))